27.10.12

Enrique Iglesias in Istanbul(Konser)

selam millet,tekrar bi konser kritiğinde sizlerleyiz.efenim bu kez konuk yazarımız "Haus Of Mell"in sahibesi Melis Yılmaz,kendisi sizler için ballı lokma tatlısı,dünyalar seksisi Enrique Iglesias'ın 2. İstanbul çıkarmasını yazdı.yazması Melis'ten,keyif alması sizden.haydi sizi Melis'le baş başa bırakayım.buyrun efenim...

-buradan sonra Melis'in cümleleri devreye giriyor-


Herkese merhaba.


24 Ekim 2012 günü Maçka Küçükçiftlik Park'ta gerçekleşen Enrique Iglesias konserini yazmak üzere buradayım. Enrique en son İstanbul'a 3 Kasım 2007'de gelmiş ve kaçırmamla içimde kalmıştı fakat uzun bir bekleyişten sonra nihayet kavuştum. 

Konserin yapılacağı yerin dışında inanılmaz uzun bir kuyruk vardı. Hatta hayatımda ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum. Neyse ki ben o kuyruğun en önünde olduğumdan geride kalanlardan daha şanslıydım. Önlerde olmamıza rağmen, konser alanında sahneye uzak denilebilecek bir mesafede duruyorduk fakat bu benim Enrique'yi görme açımı bozmadı. Çok rahat izleyebildim konseri.

Saat 18:30'da konser alanındaydık ve sahnde de ismini bilmediğim bir DJ performans sergiliyordu. Gayet güzel şarkılar çaldı fakat 1,5-2 saat sonra yerini Ozan Çolakoğlu aldı ve vasat bir performans sergiledi. Ozan Çolakoğlu beklediğimin çok çok altındaydı. Aşk Gitti Bizden ile başladı ve gerisini hiç dinlemedim diyebilirim. Sanırım yine 1,5 saat sonra o da yerini ilk çıkan DJ'ye bıraktı ve yine o devam etti.
Saatler 22:00'yi gösterince nihayet sahneye Enrique Iglesias çıktı. Konser açılışını ise Tonight ile yaptı. Sonrasında ise Dirty Dancer ile devam etti. Dirty Dancer'da Usherve Lil' Wayne büyük ekranda belirdiler. Zaten hep bilindik şarkılar çalındı. Yazının sonunda da Alfabetik setlist'i görebilirsiniz. Rhythm Divine ve Bailamos bu şarkıları izleyen diğer şarkılardı. Konserin ortasında Enrique sahneye iki tane İran'lı adam çıkarttı. Tekila içtiler, sohbet ettiler ve Somebody's Me şarkısını seslendirdiler. Bi 10 dakika öyle geçti. Sonrasında benim daha önce hiç dinlememekle hata ettiğim Ring My Bells şarkısını söyledi. İnanılmazdı. 

Escape şarkısının sonunda ise ortalığı inanılmaz bir konfeti kapladı. Şarkının bitiminden 2 dakika sonra Enrique'yi tam 1 metre arkamda buldum. Sahne önünden daha yakın görme fırsatım oldu. Sırada Hero şarkısı vardı ve bu şarkıda sahneye bir kız çıkarttı. Gözlerine bakarak şarkıyı söyledi kızın. Tabii benimle beraber diğer kızların da çılgına döndüğünü söylememe gerek yok sanırım. Dudağından ve yanağından öptü. 2 dakika boyunca sarıldı ve dans ettiler. Sanırım kız yabancı ama ya, instagram'dan buldum sonra kızı. 

 
Konser videolarından ise sadece Bailamos, Rhythm Divine ve Hero var. Umarım beğenirsiniz :) 

Buyrun burada da setlist var :)

Bailamos
Be With You
Dirty Dancer
Escape
Hero
I Like It
I Like How It Feels
Rhythm Divine
Ring My Bells
Somebody's Me
Tired Of Being Sorry
Tonight x2 (açılış ve kapanışı yaptı)

Love To See You Cry ve Not In Love ha bir de Addicted için deli gibi bekledim ama allahtan tek bilmediğim şarkısı Ring My Bells çıktı konserde. Güzeldi. Sinir Bozucuydu. Enrique efsane tatlı ve yakışıklıydı. Muhteşem bir geceydi.P.S:tüm görseller ve videolar Melis Yılmaz'a aittir,izinsiz kullanılamaz.

Hiç yorum yok: