24.1.10

Art Show Antalya


bugün Hürriyet gazetesi Kültürazzi köşesinde Antalya'dan bahsetmişler.Antalya'nın büyük bir turizm şehri olmasına karşın çok az sanat galerisi olduğuna dikkat çekmişler.dünya üzerinde Paris,Dubai gibi turistik şehirlerin diğer büyük özelliğinin sanat merkezi olmaları olduğunu ancak Antalya'nın bu potansiyelinden faydalanamadığını dile getirmişler.bence de çok haklılar.Antalya'yı ziyaret edenler sadece doğal güzellik görüp gitmezse.-ki her yıl milyonarca turist alıyor- 2.kez gelmek için can atarlar diyorum ben.
bununla ilgili bir proje var.21-25 nisan tarihleri arasında Cam Piramit,ArtShow'u ağırlayacak.resim,heykel,fotoğraf,enstalasyon,video art ve dijital art sanatçılarını ve turizmcileri aynı çatı altında toplamak amaçlanıyor.e ne diyelim umarım Antalya adına hayırlı olur..

3 yorum:

james mayer dedi ki...

bir de şöyle bir şey var ama, Paris ve Dubai gibi şehirlere giden turist profili ile Antalya'ya gelen turist profili aynı değil, herşey dahil paketlerden beslenen Rus halkı ! bırakın sergi gezmeyi otelin havuzundan başka bir yer görmek istediklerini/ ve de gördüklerini bile zannetmiyorum !

ama elbette Türkiye'nin büyük bir şehir ve elbette en önemli turistik şehirlerinden biri olarak elbette sanata önem verinilmesi gerekir !

newyorkglazer dedi ki...

haklı br bakış açısı aslında.ama yine de lazım böyle şeyler.

Cenker dedi ki...

ıhım ıhım güzel yazarlar ve güzel okurlar.
öncelikle bazı bakış açıları var evet haklılar.ve destekliyorum bazı zamanlarda.evet güzel antalyama daha iyileri lazım.izmir yada istanbul veyahut ankaradan ne farkımız varda böyle asosyel kalmamızı sağlıyorlar ?
niye bir avrupa ülkeleri kadar değiliz değilmi.?
işte burda zurnadan saçma sapan bir ses çıkıyor.birincisi kültürel gelişimler ülkemizde istediğimiz kadar olamıyor neden bunun nedenleri baya var ancak ben şöyle anlatayım.

1.insanlar yanlış bilinçlenmekte HALA.
2.gençlerin yönlenebileceği kendini hür bi şekilde yansıtacağı yerler yok (olsada yanikısıtlamalarvar)
3.politikacılarımızın hala geri kafalıkları !

ne denebilirki.
ekonomik + sosyal problemler + dengesiz bir şekilde gelişen toplum= yavaş yavaş kalkınan bir devlet.

neyse bize ancak böyle yorum yapmak vee HAYIRLISI OLSUN demek düşüyor. :):)