5.2.10

küçükken..

*küçükken,abim 8 yaşındayken vefat ettiği için ben de o yaşta öleceğimi zannediyordum.

*5 yaşındayken okumayı öğrendim.olay şöyle gerçekleşti:benim resimli küçük bir cindrella kitabım vardı.hergün üşenmeden onun resimlerine bakardım.yine böyle bir günde gözüm yazılara kaydı çatır çatır okudum.nasıl oldu hala bilmiyorum.
*küçükken zeki müren'i 'zek imren' zannederdim.kadın mı erkek mi olduğu konusuna da epey kafa yormuşluğum vardır.

*küçükken 'ç'leri söyleyemezdim bazen..ablamla oyun oynarken 'çocuğunuz ne i'ş'er? demiştim.baya dalga geçmişti benle.

*küçükken odamın duvarına duvar gazetesi yapmıştım.her ay gazetelerde,dergilerde gördüğüm güzel şeyleri yapıştırıyordum.stickerlardan başlığı falan vardı.garip.

*harry potter-felsefe taşı'nı sinemada izledikten 48 saat sonra kendime gelebilmiştim.heryerde sihirli güçlerim varmışcasına dolaşıyordum.hatta 2.sınıfta hakan diye bir arkadaşımla oyun oynardık 'vingardiyumleviyosa' diye(nasıl söyleniyosa artık..).bir de yatağımın kenarına filmin afişini asmıştım her gece yatmadan önce daniel'ı öpüyordum.oysa ki o yuvarlak çerçeveli gözlükler küçücük çocukta acayip itici yani..

-bu da bebeklik fotoğrafım :)-

*küçükken her dakika domates-salatalık bişeyler yiyip dururdum.bu yüzden teyzem bana 'domates güzeli' derdi.çok fena bir lakap.

*küçükken filiz akın'a hayrandım.-neden bilmiyorum-gerçi hala hayranım.

*6 yaşındayken televizyona çıkmıştım.şiir okumuştum.ama hiç izleyemedim onu.

*8 yaşındayken sınıf arkadaşımın biri beni seviyor diye ağlamıştım.gidip öğretmenime şikayet etmiştim.canım öğretmenciğim 'sen böyle birşeyin üstesinden gelebilecek bir kızsın' deyip yollamıştı beni.hayatımın en iyi öğretmeni(annemden sonra) seviyorum seni :)

*küçükken palyaçolardan acayip korkardım.bir keresinde annem bir tanesinin kucağına oturtmuştu..ağlamaktan morarmıştım neredeyse.

*ablam öss'ye hazırlanırken geceleri sayıklardı 'o soruyu öyle yapacaksın,ımh,c olucak o,c..' falan gibi..ben de her defasında onu konuştururdum..'ee sonra ne oldu kehkeh,nası yaptın o soruyu bir daha anlat bakayım kehkeh' şeklinde.ne biçim çocukmuşum yahu.

*bir keresinde de ablamın burnuna yumruk atıp kanatmıştım ve birkaç sene öncesine kadar bunu gururla anlatıyordum.sadist.

*ben 9-10 yaşlarındayken ablama makedonya'dan misafir öğrenci gelmişti.o kızın bir arkadaşı bana 'oh she's so sweet' dediği için benden hoşlandığını sanmıştım.başka kızlarla konuştuğunda kıskanıyordum falan..

*bir kurban bayramında alınan koyunla aramda garip bir bağ oluşmuştu.kesildiği gün kendimi ormana atıp duygusala bağlamıştım.

*4-5 yaşlarındayken karşı komşumuzun oğluyla balkondan balkona 3 tekerlekli bisikletlerimizle yarışırdık.ablam hakem olurdu.yandaş medya gibi.oh.

*5 yaşındayken annem beni anasınıfına yollamıştı.sınıftan dışarı çıkarmıyorlardı bizi ve sadece küçük bir pencereden dışarı bakabiliyorduk(hapis gibi mübarek).benim canıma tak etmişti bir gün okula gider gitmez mindere yatıp ağlamaya başlamıştım.ağlarken uyuyakalmışım.herkes bayıldığımı zannetmiş(işin garibi hala soruyorlar bayılmış mıydın diye)..anneme haber vermişler hatta.annem kafayı yemiş halde geldi.eve giderken anne ben okula gitmek istemiyorum demiştim.6 yaşında tekrar okul yolu göründü tabi..ama o zaman pek mutluydum nedense.

*yine anasınıfındayken talha diye bir çocuk vardı sınıfta..şimdinin polat alemdar'ını düşün..öyle bir çocuk.bana 'seninle evlenicem ben!' derdi.çok korkardım ondan.

*anasınıfının en sevdiğim kısmı da dolabımdakilerdi.terlik,kolonya,boya kalemleri..o kolonyanın kokusunu unutamayacağım sanırım :)

*6 yaşındayken sevgilim vardı.bütün akrabalara anlatırdım salak gibi.hergün okuldan dönüşümde anneme;'bugün yakalambaç oynadık çok mutlu oldum ehe' falan diyormuşum hatta.

PS:aslında daha birçok acayip anım var ama şu an pek aklıma gelmiyor.geldikçe yazayım bari :D

4 yorum:

Zebraskin dedi ki...

wingardium leviosa
wing, guard, levitate'ten gelmece.

once upon a time... dedi ki...

pazarcı olmak isterdin sen küçükken

newyorkglazer dedi ki...

ah doğrudur atakan.
ve abla..olmak istemezdim sadece eğlenceli olduğunu düşünürdüm :D

İstanbul/Beşiktaş dedi ki...

ayyy benim ki daha garip kaldı yavs.En sevdiğim oyuncak tavşanımın adı Deki MEKKEBIN'dı .Niye herkes kafayı buna takıyorsa :D