15.7.10

London Trip Outfits

Yaprak isimli bir arkadaşımız Londra’ya gidecekmiş ve benden nereye giderken negiymesi gerektiğiyle ilgili yardım istedi.Gideceği yerlere göre ona kombinler önereceğim.
A friend whose name is Yaprak will have a trip to London and she wants me to help her with her outfits.I’ll suggest her some clothes for every place she planned to go.

1-Müzikaller/Musicals
Böyle konularda müzikal denince ülkemizde akla gelen ilk şey paspal olmamaktır sanırım.oradaki durumu pek bilemediğimden ona fazla zorlamadan şık olabileceği,aynı zamanda salaş görünmeyeceği elbiseleri önereceğim.fazla mini olmayan,yazlık(belki çiçek desenli) elbiseler her yere uyum sağlayabilir diye düşünmekteyim.üstüne havaya göre triko bolero,hırka ya da ceket alabilir.

In my opinion,in our country everybody thinks of not being sloppy when you say musical.so she can wear dresses just ‘cause of they are suitable for every place.use floral and not so mini ones.she can also use boleros,cardigans and jackets if she needs.

2-Müze/Museums
Müzeleri ziyaret ederken özel bir kıyafet kullanmaya gerek yok.günlük kıyafetlerini buralarda kullanabilir.benim önerim düz renk v yaka tişörtler,şortlar ve deri sandaletler. Museums are not places where you should wear some special clothes.you can use your casual clothes there but i thought that wearing basic v-neck T’s,shorts and leather sandals is better.

3-Notting Hill Karnavalı/Notting Hill Carnival
Notting Hill Karnavalı’na Karayip yerlilerinin 2 gün süren bayramı denebilir.günlere ayırmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.o kadar renk cümbüşünün içinde fark edilmek adına renkli ve olabildiğince dikkat çekici giyinmekte fayda var.benim önerim içinde canlı tonlar bulunan bol bir erkek tişörtüyle mini kot şortları beraber giymesi.altına da yine renkli sneaker,converse giyebilir.

Nothing Hill Carnival is a festvial of Carribean people.this year it’ll be on 29th and 30th of August.
She must use colorful clothes to abcense in crowd.i think she can wear colorful boyfriend T and mini jean shorts together.she can wear colorful sneakers or converse if she want.

4-Barbekü Partisi/Barbeque Party
Gideceği okulda barbekü partileri yaptıklarını söyleyen Yaprak’a önerim bu yaz adı sık duyulan boyfriend şortlarını denemesi..üstüne de sporcu atleti kullanabilir.altına istediği her tarz şeyi giyebilir;spor ayakkabılar,converseler,flip-floplar..vs.

Yaprak told me that she and her friends will have some barbeque parties at her summer-school..i suggest her to try new trend boyfriend shorts..she must wear it with sporter bodies.she can use every footwear she likes;sneakers,converses,flip-flops..etc.

5-Salsa Dersleri/Salsa Lessons
Yaprak Londra’da salsa dersleri alacakmış.derslere giderken rahat hareket edebileceği şeyler giymesi gerekiyor.ona önerim basket şortları,bol tişörtler,koşu ayakkabıları ve tozluklar..

Yaprak also will have salsa lessons there.she must wear baggy and comfortable clothes when she is dancing.she sould wear basketball shorts,oversized T’s,running sneakers and leggings..

6-Brighton ya da Paris Turu/Brighton or Paris Tour
Bildiğiniz gibi bu tarz gezilerde ekstra turlar da olur..Yaprak’ın okulu da Brighton ya da Paris’e tur düzenleyecekmiş.attığı mesajda Brighton için Londra’nın Bodrum’u dediğinden ona göre önerilerde bulunacağım.

Brighton’a giderse;
Hasır fötr şapkaları(ben de kendime bir tane aldım),mini şortları,sandalet ve plaj elbiselerini,askılı üstleri kullanabilir.
If she goes to Brighton;
She can wear straw feutres,mini shorts,sandals,beach dresses and strappy tops.

Paris’e gidecek olursa da;
Paris stil sahibi insanların şehri olduğundan Yaprak özgürce giyinebilir.dantelli elbise ve üstler,çizgili tişörtler,harem pantolonlar,ressam bereleri,fular ve gözlükler,yüksek bel etek ve pantolonları gönül rahatlığıyla kullanabilir.babetler ise ayakkabı olarak hem rahat hem şık bir tercih olacaktır.
If she goes to Paris;
Paris is a city of stylish people so she can wear whatever she likes.lace dresses and tops,striped T’s,harem pants,artist berets,scarves and glasses,high-waisted skirts and pants are better choices to wear..for her feet;flats are comfortable and chic.


umarım yardımcı olabilmişimdir :)
hope you'll like it Yaprak :)

Hiç yorum yok: