24.6.13

Kanye West-Yeezus(Album)Kanye West hayranlığım altın çağını yaşarken kendisi diskografiye yeni bir şaheser ve Kim Kardashian'dan North West isimli(WHY?) bir bebek ekledi.18 Haziran'da resmi olarak yayınlanan "Yeezus",günler öncesinden(bir klasik olarak) internete düşmüştü.ilk dinlediğim şarkı "Blood On The Leaves" bana 43289404.kez "naptın Kanye lan" dedirtti.akabinde albümün tüm şarkılarıyla haşır neşir olmaya başladım.albümle ilgili ilk ve en büyük tespitim mükemmel altyapıların aşırı doz auto-tune'la rezil edilmesi oldu.zira şarkıların çoğu hem sample hem de prodüksiyon olarak çok başarılı olmasına rağmen sanki sesi mankenden bozma şarkıcı sesiymişcesine dayamış auto-tune'u dayamış auto-tune'u...NİYE KANYE'M NİYE? neyse ben tribimi özelden(?!) atarım kendisine,öhöm.
şarkıların çoğunun "featuring" olduğunu belirtmekte de fayda var.hatta "I'm A God"ın yanında göreceğiniz (ft.God) sizi şaşırtmasın önden uyarayım ahaha.
son olarak albümde Daft Punk'ın da prodüktör olarak yer alıyor,şarkıların dinledikçe o tarzı hissedeceğinize eminim zaten.
uzun lafın kısası albüm ufak pürüzler dışında 10 numara olmuş.yapmış gene yapacağını zenci pipi.
dinleyin,dinletin.


TRACKLIST(favoriler kırmızı):

-On Sight

-Black Skinhead

-I'm A God(ft. God)

-New Slaves(ft. Frank Ocean)

-Hold My Liquor(ft. Chief Keef & Justin Vernon)

-I'm In It(ft. Travis Scott)

-Blood On The Leaves

-Guilt Trip(ft. Kid Cudi)

-Send It Up(ft. King Louie)

-Bound 2(ft.Charlie Wilson)

Hiç yorum yok: