5.5.13

David Guetta in Istanbul(Konser)

henüz Doğacan Akören tarafından hazırlanma aşamasında olan Justin Bieber konser kritiği öncesi,4 Mayıs'ta Maçka Küçükçiftlik Park'ta gerçekleşen David Guetta konserine bi götüreyim sizi diyorum.
efenim bendeniz 7-8 yaşımdandır aktif bir David Guetta dinleyicisiyim.önceki gelişinde elde olmayan sebeplerden dinlemeye gidemediğim Guetta abimizi bu sefer kaçırmam hiç de hoş olmazdı.nitekim ben de son dakika golüyle de olsa aldım bileti,geri sayıma başladım.

çoğu şarkısına aşina ve deli olduğumdan konser için beklentim epey büyüktü.buraya sonra tekrar değinicez ama şimdi konser akşamının başına gidelim.

saat 18:00'da kapılar açıldığından 18:30 gibi konser alanına giriş yaptık.müthiş bir kalabalık vardı.kitle biraz Justin Bieber konserinin yolunu şaşırmış gibi duruyordu ama kılık kıyafet,tip,tarz olarak yanlarında böcek gibi kaldık ufaklıkların.her neyse.içeri girdikten sonra direk sahne önünde çoktan birikmiş olan seyircilerin arasına karıştık.ki iyi ki de öyle yapmışız zira yerimizden hiç kıpırdamamamıza rağmen müthiş sıkıntılar çektik yer konusunda.

David Guetta'nın önünden bir adet Metro FM DJ'i,bir adet Emrah İş ve bir adet Suat Ateşdağlı dinledik.her biri 1'er saatlik performans sergiledikten sonra saatler 9'u gösteriyordu.Türkiye'nin en iyi DJ'lerinden biri adledilen Suat Ateşdağlı "bu mudur yani" dedirtti açıkçası.setin ilk 10 dk'sından sonrası kayıp...baştaki DJ performanslarını saymıyorum bile.Suat Ateşdağlı'dan sonra David'in geleceğini umut eden kitle,"Nothing But The Beat" turu kapsamında yer yer Nicky Romero'yla ön grupluk(?) vazifesini üstlenen Kaz James'le karşılaşınca tansiyonlar yükseldi,suratlar düştü tabi.ama Kaz James seti çalmaya başladığında işler değişti.gerçekten çok çılgın bi adammış,çok sevdik.tabi alandaki 4.saatin içinde olduğumuzdan yavaş yavaş yorgunluk baş gösterdi ve sesin düşüklüğüyle de performanstan pek keyif alamadık.

Kaz James'i de alkışlarla uğurladığımızda saat 10'du ve David Guetta için performans saati gelmişti.
müthiş bir ışıklandırmayla birlikte level atlayan ses sistemi,dinleyiciye bir oh çektirdi ve daha ilk dakikadan şovun devamı için heyecanlanan bi kitle elde etti Guetta.


tabi az önce de dediğim gibi 4 saat boyunca etraftaki kalabalık yüzünden bırakın oturmayı yerinden bile kıpırdayamayan bizlerde David Guetta eşliğinde dans edecek hal kalmamıştı.
seyirciyi içtenlikle selamlayan Guetta,setine çoktan başlamıştı.görsel efektler tek kelimeyle müthişti ama bana sorarsanız setlist aşırı sıkıntılıydı.zira bir tane bile eski şarkılarından çalmayan DJ'imiz,"Nothing But The Beat"ten çaldığı 3-5 şarkıyı da setin içinde 30-40 sn.lik partlar halinde eritmişti.

tamamını çaldığı kendine ait şarkılar "One Love",-intro ve outro olmak üzere-"Play Hard","Titanium","Without You","Sweat","Memories","Just One Last Time" ve "She Wolf"tu eksik hatırlamıyorsam(olm baya da çalmış ya lan ahaha).onun dışında Bauuer'in "Harlem Shake"ini,Flo Rida ve Sia düeti "Wild Ones"ı,Bingo Players'ın "Get Up"ını,Swedish House Mafia'nın "Don't You Worry Child"ını(ki performansın en güzel anlarından biriydi bence),Rihanna'yla ortak çalışması "Right Now"ı çaldı.onun dışında da dediğim gibi 30-40 sn. duyduk şarkıları.ama kötü müydü? ASLA.


her ne kadar etrafımızdaki birkaç huzursuz edici insandan ve yorgunluktan tam tadını alamadıysak da totalde 2 saat süren konserin son 1 saati özellikle muhteşemdi.bitişinde ayaklarımız uzay yürüyüşü yapıyormuşuz hissi yaşattı o ayrı.eve döndüğümüzde anladık ne dehşet bi 2 saat geçirdiğimizi.hani gavurlar DOPE diyo ya,aynen ondan.konsere birlikte gittiğim arkadaşlarımdan biri "herkesin hayatında 1 kere gitmesi gereken bi konserdi" dedi,nitekim haklıydı da.

bizim için müthiş bi deneyim oldu.bi de beklentimi karşılasaydı işte o zaman hayatımın en güzel konserlerinden biri bile olabilirdi.beklentin neydi kardeşim diyenlere şöyle özet geçeyim:"The World Is Mine","Love Is Gone","Tomorrow Can Wait","I Can Only Imagine","Little Bad Girl","Sexy Bitch","Who's That Chick","Crank It Up","When Love Takes Over","Baby When The Lights Go Out","Love Don't Let Me Go" ve daha nicelerinin çalındığı bir konserdi benim beklentim.1 tanesini bile mi çalmazsın kardeşim ya,ayıp ve yazık bence.madem "Nothing But The Beat" turu bari adam akıllı şarkıların tamamını çalsaydın.bilemedim be Guetta'm iyiydin,hoştun,DOPE'tun ama daha iyisini pek ala yapardın be kuzum.
her türlü sana sevgimiz baki.

o zaman madem kritiği bitirdik,sırada Justin Bieber postu olsun,onu bekleyelim.bu yıl konserler epey ta**aklı olduğundan daha çok kritik gelecek buraya,heyecana mahal yok.en kısa zamanda görüşmek üzere.
not:fotoğraflar bana aittir.izinsiz kullanılamaz.

Hiç yorum yok: